gototopgototop

Dla pracowników DPS

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Dom Pomocy Społecznej poszukuje osoby zainteresowanej pracą na stanowisku pielęgniarka/pielęgniarz/ratownik medyczny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. (81) 751-57-71 wew. 55 lub 56.

Start DPS Wydarzenia Wycieczka do wytwórni szklanych ozdób choinkowych.


Wycieczka do wytwórni szklanych ozdób choinkowych. Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
piątek, 04 listopada 2011 08:22

Dnia 18 października 2011 roku, 42 mieszkańców Naszego Domu wraz z opiekunami, wyjeżdżało na wycieczkę jednodniową do Nowej Dęby.

W miejscowości tej mieści się wytwórnia szklanych ozdób choinkowych. Powstają tam zarówno bombki tradycyjne - kule, jak również ozdoby w przeróżnych kształtach – wszystkie ręcznie malowane.

Jako bilet wstępu, każdy z uczestników wycieczki otrzymał bombkę z imieniem. Mieszkańcy mieli okazję poznać historię i proces produkcji ozdób choinkowych, na własne oczy zobaczyli jak powstają „surowe" bombki różnego kształtu. Jak są barwione na kolor.

Zwiedzili halę w której malowane są ręcznie wzory na ozdobach. Brali udział w warsztatach i próbowali samodzielnie ozdabiać brokatem. Następnie podziwiali galerię wzorów i przedziwnych form, które mieniły się wszystkimi kolorami. Chętni mogli zakupić wybrane ozdoby w sklepie na terenie wytwórni.

Po tak mile spędzonym dniu, w godzinach wieczornych wróciliśmy do Domu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki.