Pobudka godzina 6:55.

Godzina 7:00 – 7:25 – toaleta poranna, ścielenie łóżka, ubieranie się w czystą odzież.

Godzina 7:30 – 8:30 – porządki na terenie domu mycie podłogi na korytarzu, holu, bawialni, schodów.

O godzinie 8:45 rozpoczyna się śniadanie które trwa do godziny 9:15. Po śniadaniu pomagam opiekunkom wraz z innymi pełniącymi dyżur mieszkańcami przy sprzątaniu jadalni.

Po zakończeniu czynności porządkowych około 9:25 mam pół godziny czasu wolnego. W tym czasie czytam książki, przeglądam prasę komputerową lub oglądam telewizję.

Od godziny 10:00 rozpoczynam zajęcia w Pracowni Technik Różnych w naszym Centrum Aktywizacji. Zajęcia w pracowni to dobry relaks podczas którego pod nadzorem pani Agnieszki maluję, rysuję lub wykonuję inne prace różnymi technikami. W czasie przerwy na kawę i herbatę pomagam pani Agnieszce przygotować napoje dla wszystkich uczestników zajęć w Pracowni.

Po powrocie z pracowni do obiadu mam czas wolny który poświęcam na pracę na komputerze lub relaks podczas grania w różne gry np. komputerowe.

Od godziny 12:30 do 13:15 – przebywam w grupie z mieszkańcami mniej sprawnymi – latem przebywamy na świeżym powietrzu na tarasie, słuchamy muzyki, zimą oglądamy telewizję w pokoju dziennym. Ok. godziny 13:15 pomagam zaprowadzić mniej sprawnych mieszkańców do stołówki na obiad który rozpoczyna się o godzinie 13:20 i trwa do godziny 14:00.

Po obiedzie i dokonaniu wszelkich czynności porządkowych następuje godzinna sjesta poobiednia podczas której czytam książki lub gram na komputerze. Po zakończeniu poobiedniego odpoczynku przebywam wraz z opiekunkami i mniej sprawnymi kolegami. W zależności od pogody i pory roku przebywamy na dworze lub w bawialni gdzie słuchamy muzyki lub oglądamy telewizję.

Około godziny 18:00 rozpoczynają się przygotowania do wspólnej kolacji, która kończy się o 18:30.

Po kolacji spaceruję z kolegami po dworze aby się dobrze spało w nocy. Po spacerze wracam do swojego pokoju. W zależności od tego na co mam ochotę słucham muzyki, oglądam różnego rodzaju programy telewizyjne, czytam prasę lub książki. Wieczorem nie gram już na komputerze aby nie nadwyrężać sobie wzroku. Około godziny 21:15 ściele sobie łóżko do spania, następnie idę do łazienki aby dokonać toalety wieczornej. Od godziny 22:00 do 6:55 obowiązuje cisza nocna.

Ponadto uczestniczę w zebraniach Rady Mieszkańców, w mszach i nabożeństwach w naszej kaplicy prowadzonych przez księdza kapelana. Biorę udział w różnych imprezach organizowanych na terenie Domu. Wyjeżdżam do kina i teatru, na różne wystawy jak też jestem zapraszany na imieniny i urodziny współmieszkańców organizowanych na terenie Pawilonu Maria gdzie na co dzień mieszkam.

Jarek Sz.