Centrum jest wyposażone w najnowsze aparaty do fizykoterapii i sprzęt do rehabilitacji, czyli do usprawniania i leczenia ruchem. Do ćwiczeń ruchowych przygotowuje pacjenta hydroterapia i termoterapia.

Pomieszczenie Hydroterapii

Pomieszczenie Hydroterapii posiada dwie wanny wyposażone w maty do hydromasażu oraz dwa pojemniki do masażu kończyn dolnych i górnych.

Sala fizykoterapii

Sala fizykoterapii posiada aparaty do leczenia prądem. Wykonywane są zabiegi: interdyn, jonoforeza, galwanizacja, galwanostymulacja, ultradźwięki, leczenie polem magnetycznym oraz laserem.

Sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych

Sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych, tutaj znajduje się UGUL (uniwersalny gabinet usprawniania leczniczego), służący do ćwiczeń w odciążeniu i odciążeniu z oporem. Znajdują się tu rotory (rowerki) do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych oraz atlas, bieżnia elektryczna i wioślarz. Po godzinach wyznaczonych do ćwiczeń obowiązkowych sala udostępniana jest mieszkańcom, którzy dbają o swoją tężyznę fizyczną i chcą kształtować swoją sylwetkę.

Istotą usprawniania w Centrum jest zmniejszenie wad funkcjonowania narządów ruchu. Poprzez przyzwyczajanie organizmu do wysiłku fizycznego można wyrobić u osoby niepełnosprawnej, szybsze reakcje na bodźce, poprawić orientację i sprawność ogólną. Ćwiczenia rehabilitacyjne sprzyjają rozwijaniu sprawności fizycznej, poprawie postawy ciała, korygują nieprawidłowości w rozwoju fizycznym, a także poprawiają sprawność umysłową.