Charytatywny koncert gości z Finlandii.

W dniu 8-go kwietnia 2019r., w pawilonie „Elżbieta”, po raz kolejny, z charytatywnym koncertem z cyklu „Terveiset Suomesta” - Pozdrowienia z Finlandii wystąpili państwo: Jan Dobrowolski - akordeon i śpiew oraz Helena Parkkonen - flet i śpiew.

Występ w naszym Domu był jednym z koncertów zaplanowanych w czasie pobytu artystów w Polsce. Państwo Helena i Jan odwiedzą także szkołę gminną i przedszkole w Woli Uhruskiej, kawiarnię „Gibson” oraz inne domy pomocy.

Pani Helena jest z zawodu pedagogiem specjalnym, właścicielką firmy zaopatrującej szkoły w pomoce naukowe systemu Montessori, jednocześnie solistką Zespołu Kameralnego miasta Lahti – gra na flecie i fortepianie. Współpracuje również z Orkiestrami: Zenska Liljankukat i Duet Semplice.

Pan Jan  to muzykolog, artysta muzyk – gra na akordeonie, fortepianie, flecie i saksofonie – jest autorem książki „Suomalainen Pietari musiikissa” oraz książki o ludowym instrumencie fińskim kantele pt. „Laulan ja soitan viisikieliseiiä”. Współpracuje z zespołami: VSOP, Liljankukat, Duet Lasse K.

Artyści w naszym Domu wystąpili z repertuarem piosenek biesiadnych polskich i fińskich. Na występ pani Heleny i pana Jana, zostały również zaproszone panie z Domu Pomocy Społecznej w Wygnanowicach. W czasie występu artystom udało się nawiązać wspaniały kontakt ze słuchaczami, z łatwością udało im się włączyć publiczność do wspólnego śpiewania i zabawy.

Na zakończenie muzycznego spotkania dyrektor w imieniu mieszkańców złożył serdeczne podziękowania artystom. Mieszkańcy wręczyli gościom drobne upominki wykonane w pracowni plastycznej i technik różnych. Pan Jan obiecał, że odwiedzi nas w okresie wakacyjnym. Czekamy z niecierpliwością !!!