gototopgototop

Dla pracowników DPS

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Informujemy, że w dniu 10 grudnia 2016 r. o godzinie 10:30 odbędzie się kolejne spotkanie z rodzinami i bliskimi naszych podopiecznych. Serdecznie zapraszamy!

Start DPS Wydarzenia Wycieczka do wytwórni szklanych ozdób choinkowych.


Wycieczka do wytwórni szklanych ozdób choinkowych. Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
piątek, 04 listopada 2011 08:22

Dnia 18 października 2011 roku, 42 mieszkańców Naszego Domu wraz z opiekunami, wyjeżdżało na wycieczkę jednodniową do Nowej Dęby.

W miejscowości tej mieści się wytwórnia szklanych ozdób choinkowych. Powstają tam zarówno bombki tradycyjne - kule, jak również ozdoby w przeróżnych kształtach – wszystkie ręcznie malowane.

Jako bilet wstępu, każdy z uczestników wycieczki otrzymał bombkę z imieniem. Mieszkańcy mieli okazję poznać historię i proces produkcji ozdób choinkowych, na własne oczy zobaczyli jak powstają „surowe" bombki różnego kształtu. Jak są barwione na kolor.

Zwiedzili halę w której malowane są ręcznie wzory na ozdobach. Brali udział w warsztatach i próbowali samodzielnie ozdabiać brokatem. Następnie podziwiali galerię wzorów i przedziwnych form, które mieniły się wszystkimi kolorami. Chętni mogli zakupić wybrane ozdoby w sklepie na terenie wytwórni.

Po tak mile spędzonym dniu, w godzinach wieczornych wróciliśmy do Domu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki.